Jméno: UMS
IP: uživatel5685
 ahoj chongu ...postavil jsem si tvoje bezkontatktni zapalovani a jak je u me zvykem ...nefunguje ...jediny co vim je , ze kdyz se dotknu kostry tyrystoru tak me to da ranu .. nevíš co se mohlo stát poprípadě kde mam merit ?
odpovědět
Posl.aktualizace: 09. listopadu 2009 20:38
Jméno: Chong
IP: uživatel1961
 Já tam používám TIC106N, pokud jsi použil TIC126N tak to by zatlumení mělo být výrazně menší (větším odporem), protože můj model se budí 0,2mA a ten Tvůj 20mA a to je destkrát vyšším proudem. Hm, teď mi došlo že píšeš o LightCDI. No tak takhle... mezi výstup zapalka a vývod 15 indučky zapojíš konenzátor. Vývod č.1 indučky spojíš s kostrou. Předpokládám že zapalovací pól máš připojenej přes trafo do vstupní svorkovnice zapalka a unašeč s magnetem je vystavenej proti snímači tak, aby mezera mezi snímačem a magnetem byla hodně malá. Já dávám tak do 0,5mm . Nejdřív začni tak, že zkratuj vývody snímací cívky drátovou propojkou. Jde to nad tišťákem. Tím snímač vyřadíš z funkce. Další měření děláš při vyšroubované svíčce z hlavy, aby jsi se nepřetahoval s motorem. Připojíš ručkový (ne digitál) voltmetr na vývod zapalka (faston) a druhej měřící vývod voltmetru na kostru motorky. Rozsah samozřejmě nejméně na 300V stejnosměrných. Prudce šlápneš na startpáku a vysleduj jestli ručka voltmetru překoná 100V. Nejlépe do 150V. V tu chvíli máš otestováno že pól, nebo kombinace pól + trafo je OK a jejich výkon je schopnej zažehnout výboj mezi elektrodami svíčky. Pak vyhoď tu zkratovací propojku na snímači a nahraď ho odporem 330 ohmů. Já neosadil původní odpor a nejdřív to testoval s odpory co jsem letoval na vývody snímače jak je má těsně nad tišťákem. Aspoň jsem nemusel při každém testu vyndavat tišťák. Jde o to, že když bude zatlumení malé, tak bude brát rušení od rotoru a bude pálit vícekrát za otáčku a když zatlumení přeženeš, tak zatlumíš signál moc a on nemá sílu spustit tyristor. Tady prostě musíš laborovat, protože jakou velikost zvolit záleží na síle magnetu unašeče, citlivosti tyristoru a mezeře mezi magnetem a snímačem... tím spíš že jsi použil jinej tyristor  . Jinak mail mám na svém webu
Datum: 09. listopadu 2009 20:38
Jméno: UMS
IP: uživatel5685
 Ještě mě napadlo ... ty jsi taky psal že musí být mnohem větší zatlumení ...já jsem dal ale 22Ohm ... může to být tím ?
Datum: 09. listopadu 2009 17:28
Jméno: UMS
IP: uživatel5685
 Čau ...tyrystor jsem zvolil TIC126N narozdíl od tvé 106 pač jsem četl diskusi kde jsi ríkal ze by126 byla lepší ...a kam ti mám poslat fotky ?
Datum: 09. listopadu 2009 17:09
Jméno: Chong
IP: uživatel1961
 Jo a pošli také fotky, Ze strany spojů, abych to mohl prohlédnout, atkže raději dost detail a zvrchu taky... Lepší by to bylo mít v ruce, ale takhle to aspoň zkusím skouknout na vlasové zkraty.
Datum: 08. listopadu 2009 21:46
Jméno: Chong
IP: uživatel1961
 Zdar a sílu. Podle toho co píšeš, to vypadá že ti z nějakého důvodu nepálí tyristor. Že to vyrábí vysoké napětí je dobrej základ abys to rozdejchal. Je potřeba změřit velikost vysokého napětí. To se změří, když KL uzemníš na GND a při prřipojené indučce na vývod 15 (a druhém konci indučky č 1 také spojeném na GND) změříš na prostřední noze tyristoru voltmetrem napětí. Bacha abys nezkratoval měřákem haksnu tyristoru na jeho GATE, tím ho spolehlivě zabiješ, tak to napětí změř někde poblíž na stajném uzlu. Zajímá mě jakej tam máš Tyristor...
Datum: 08. listopadu 2009 21:44
|



|